Kalendář akcí a událostí farnosti

Duben 2024

PondělíÚterýStředaČtvrtekPátekSobotaNeděle
1pondělí v oktávu velikonočním
  • 07:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:30 - 08:10
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za Zdislavu Klusoňovou, manžela a rodiče z obojí strany

  • 09:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 09:00 - 09:40
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za dobrodince našich chrámů

2úterý v oktávu velikonočním
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:40
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za Marii Kovářovou, manžela a rodiče z obojí strany

  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:10
    • filiální kostel sv. Jana Křtitele
    • Označení: Široký Důl (Široký důl)

    za Františku Andrlovou a živé a zemřelé z toho rodu

3středa v oktávu velikonočním
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:40
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    na dobrý úmysl

  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:10
    • kaple Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Lezník (Polička, Lezník)

    za Josefa Kučeru, syna a duše v očistci

4čtvrtek v oktávu velikonočním
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:40
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za Josefa a Marii Pohorských

  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:10
    • filiální kostel sv. Anny
    • Označení: Lubná (Lubná u Poličky)

    za Annu Krejčovou, manžela, zetě a duše v očistci

5pátek v oktávu velikonočním
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:40
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za manžela a rodiče z obojí strany

  • 17:00 Adorace
    Adorace
    • 17:00 - 18:00
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    Adorace před vystavenou Nejsvětější svátostí

  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:10
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za Zdeňka Skalníka a manželku

6sobota v oktávu velikonočním
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:40
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    na poděkování za dobrodiní a Boží pomoc a ochranu Panny Marie a sv. Josefa

  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:40
    • filiální kostel sv. Anny
    • Označení: Lubná (Lubná u Poličky)

    za Věru a Josefa Zavoralovy a živé a zemřelé z obou rodů a duše v očistci

72. NEDĚLE VELIKONOČNÍ (BOŽÍHO MILOSRDENSTVÍ)
  • 07:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:30 - 08:30
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za zemřelé z rodu Firekových a Lašových

  • 09:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 09:00 - 10:00
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    o vylití Božího milosrdenství na celý svět

  • 10:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 10:30 - 11:20
    • filiální kostel sv. Anny
    • Označení: Lubná (Lubná u Poličky)

    za farnost

8Zvěstování Páně
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:40
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za obnovu víry v rodinách naší farnosti

  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:10
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za nová kněžská a řeholní povolání

9úterý 2. velikonočního týdne
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:40
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za Lukáše a kamarády

  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:10
    • filiální kostel sv. Jana Křtitele
    • Označení: Široký Důl (Široký důl)

    za Annu a Václava Křivkovy a oboje rodiče

10středa 2. velikonočního týdne
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:40
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za Richarda Hejla, jeho maminku a uzdravení manželky

  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:10
    • kaple Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Lezník (Polička, Lezník)

    za manžela a ochranu Panny Marie pro celou rodinu

11sv. Stanislava, biskupa a mučedníka
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:40
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za Václava Kubeše a manželku

  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:10
    • filiální kostel sv. Anny
    • Označení: Lubná (Lubná u Poličky)

    za Vlastu Vodehnalovou, syna a živé a zemřelé osadníky z Vysokého Lesa

12pátek 2. velikonočního týdne
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:40
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za Josefa Kopeckého, syna o živé a zemřelé z toho rodu

  • 17:00 Adorace
    Adorace
    • 17:00 - 18:00
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    Adorace před vystavenou Nejsvětější svátostí; možnost svátosti smíření; od 18 h. modlitba sv. růžence

  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:10
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za Boží pomoc v rodině a ochranu Panny Marie a sv. Josefa

13sv. Martina I., papeže a mučedníka
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:40
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za dar života a ochranu Panny Marie pro celou rodinu

  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:40
    • filiální kostel sv. Anny
    • Označení: Lubná (Lubná u Poličky)

    za Ludmilu Renzovou, rodiče, sourozence, manžela a duše v očistci

143. NEDĚLE VELIKONOČNÍ
  • 07:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:30 - 08:30
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za Jiřinu Chadimovou a Josefa Chadimu

  • 09:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 09:00 - 10:00
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za Martina Jílka a živé a zemřelé

  • 10:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 10:30 - 11:10
    • kaple Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Lezník (Polička, Lezník)

    za farnost

15pondělí 3. velikonočního týdne
16úterý 3. velikonočního týdne
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:40
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za rodiče Zindulkovy, sourozence a rodiče z obojí strany

  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:10
    • filiální kostel sv. Jana Křtitele
    • Označení: Široký Důl (Široký důl)

    na poděkování Bohu a Panně Marii za dar života a pomoc Ducha svatého pro rodinu

17středa 3. velikonočního týdne
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:40
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za rodiče Kopeckých, děti a další pomoc a ochranu pro celou rodinu

  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:10
    • kaple Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Lezník (Polička, Lezník)

    za živé a zemřelé z rodiny Mazalovy

18čtvrtek 3. velikonočního týdne
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:40
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za Josefa Jelínka a Boží pomoc a ochranu

  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:10
    • filiální kostel sv. Anny
    • Označení: Lubná (Lubná u Poličky)

    za Marii Kopeckou, manžela, děti a duše v očistci

19pátek 3. velikonočního týdne
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:40
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za Lukáše a kamarády

  • 17:00 Adorace
    Adorace
    • 17:00 - 18:00
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    Adorace před vystavenou Nejsvětější svátostí

  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:10
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za Václava Klejcha, bratra a rodiče

20sobota 3. velikonočního týdne
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:40
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za uzdravení nemocné

  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:40
    • filiální kostel sv. Anny
    • Označení: Lubná (Lubná u Poličky)

    za rodiče Bezdíčkovy a dvě dcery

214. NEDĚLE VELIKONOČNÍ
  • 07:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:30 - 08:30
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za P. Jaroslava Kopeckého a živou a zemřelou rodinu

  • 09:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 09:00 - 10:00
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za Františka Kalibána, oboje rodiče a živé a zemřelé z obou rodů

  • 10:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 10:30 - 11:20
    • filiální kostel sv. Jana Křtitele
    • Označení: Široký Důl (Široký důl)

    na poděkování za dar života s prosbou o požehnání pro rodinu

22pondělí 4. velikonočního týdne
23sv. Vojtěcha, biskupa a mučedníka
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:40
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za Jana Kováře, manželku, zetě a živé a zemřelé z obou rodů

  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:10
    • filiální kostel sv. Jana Křtitele
    • Označení: Široký Důl (Široký důl)

    za Josefa Baláše, manželku, rodiče a živé a zemřelé z obou rodů

24sv. Jiří, mučedníka
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:40
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za Jiřího Vrabce, rodiče a zemřelé z toho rodu

  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:10
    • kaple Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Lezník (Polička, Lezník)

    za Jiřího Jílka a živé a zemřelé z toho rodu

25sv. Marka, evangelisty
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:40
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za Jiřího Mičku, Jaroslava Flídra a manželku Marii

  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:10
    • filiální kostel sv. Anny
    • Označení: Lubná (Lubná u Poličky)

    za rodiče Kovářovy, sestry Věru a Hanu a švagry Václava a Jaroslava

26pátek 4. velikonočního týdne
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:40
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za Jiřího Karáska, pozůstalou rodinu a živé a zemřelé z toho rodu

  • 17:00 Adorace
    Adorace
    • 17:00 - 18:00
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    Adorace před vystavenou Nejsvětější svátostí; možnost sv. smíření a od 18,00 hodin modlitba růžence

  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:10
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    na poděkování za dar života a prosbu o Boží pomoc pro celou rodinu

27sobota 4. velikonočního týdne
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:40
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za Boží pomoc v rodině a ochranu Panny Marie a sv. Josefa

  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:40
    • filiální kostel sv. Anny
    • Označení: Lubná (Lubná u Poličky)

    za Jaroslava Žižku, rodiče a duše v očistci

285. NEDĚLE VELIKONOČNÍ
  • 07:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:30 - 08:30
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za Zdislavu Klusoňovou, manžela, sourozence a rodiče z obojí strany

  • 09:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 09:00 - 10:00
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    za farnost

  • 10:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 10:30 - 11:20
    • kaple sv. Václava, mučedníka
    • Označení: Střítež (Polička, Střítež)

    na poděkování za 50 let života a požehnání pro celou rodinu

29sv. Kateřiny Sienské, panny a učitelky církve, patronky Evropy
30sv. Zikmunda, mučedníka
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:40
    • Farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Sebranice (Sebranice u Litomyšle)

    na poděkování za dar života a Boží pomoc a požehnání pro celou rodinu

  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:10
    • filiální kostel sv. Jana Křtitele
    • Označení: Široký Důl (Široký důl)

    na dobrý úmysl